باور اینکه کسی بتونه با  استریم کردن فورتنایت توی توییچ ۵۰۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشه شاید کمی سخت به نظر برسه ولی حقیقت داره.البته این حقیقت مربوط به بلاد کفرهآقای بلووینز معروف به نینجا».این برای کسائی مث من که از بد روزگار ایطرف آب هستن بیشتر شبیه جکه تا واقعیت.با یه حساب و کتاب سرانگشتی می‌فهمیم که نینجا چقد درآمد داره اون هم از استریم کردن فورتنایت!
اگر با دلار جهانگیری حساب کنیم ۵۰۰۰۰۰ *‌۴۲۰۰ تقریباً ۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ میشه و اگر با دلار آزاد  حساب کنیم ۵۰۰۰۰۰ *‌ ۱۴۰۰۰ میشه ۷۰۰۰۰۰۰۰۰۰ خب من که بعضی وقتا افسوس می‌خورم ولی به جا گریه کردن فقط می خندم!

چرا اینا رو گفتم؟خواصتم اعصابتون رو به هم بریزم؟نه! می خوام مقایسه کنم.مقایسه بین این جا و اون جا .شاید مقایسه درستی نباشه ولی خب ما باید هر روز و هرروز بهتر بشیم.
اول اینجا:
اینجا فیس بوک رو بستن.توییتر رو بستن.یوتوب رو بستن.تلگرام رو بستن.اینستا هم رو به موته! و . . .
ناخواسته یا خواسته!» این یه سیگناله به مردم اقلا من» که اگه بخوای کسب و کار اینترنتی راه بندازی بعد کلی زحمت و مرارت که کارت گرفت اگه دولت باهات اوکی نباشه ==> فیلتری! به همین سادگی. سایت‌های تک و توک داخلی هم هرروز با این قضیه گرفتارن دو روز می بندن بعد باید بری و حرف بزنی که شاید دوباره باز کنن.اینه که محیط کسب و کارای اینترنتی امن نیست نه برای داخلی و نه برای خارجی.نه اینکه ملت هم دست بسته باشن هااا ایطور نیس! هزار تا راه هست برای دور زدن اینا ولی خب اینترنت آزاد حق مردمه.وقتی یه سایتی رو می خوام ولی فیلتره بعد صفحه ی پیوند ها می یاد که بهت میگه " عزیزم این سایت برا تو خوب نیست! به جا اونی که برات مناسب نیست اینا رو برو"حس دستمال مچاله شده دارم.بعد باید برم سراغ کلید و پ*راکسی.به نظرم این یه جور مردم آزاریه!

ولی خب اینا چه ربطی داشت به روز رستاخیز؟
قسمت سوم ترمیناتور رو شاید دیده باشید.ترمیناتور به گذشته برمیگرده تا از جان کانر» مراقبت کنه. جان کانر تو یه روز عادیکانر ایطور فکر میکنه» خیلی عادی زندگی می کنه در حالی که همون روز روز رستاخیزه!ولی هر چقد که ترمیناتور می  خواد به کانر بفهمونه که کانر جان امروز روز رستاخیزه ولی کانر گوشش بدهکار نیست تا اینکه کار از کار میگذره.
 تو دوره ای که طرف از استریم فورتنایت تونسته ۵۰۰۰۰۰ دلار در‌آمد داشته باشه مسلماً روز رستاخیزه!دو نوع واکنش داریم یکی مث کانر انکار میکنه و از اون بدتر کل اینترنت رو بسته و یکی هم مث بلووینز داره خودشو آماده می کنهآماده کرده!».
یکی نیست به این آقایون بگه که ما دریچه پیشرفت رنسانس رو از دست دادیم.دریچه پیشرفت بعد از جنگ جهانی دوم رو هم از دست دادیم.بعد از سقوط شوروی هم کاری نکردیم. اگر این دریچه فعلی برای پیشرفت رو از دست بدیم دیگه معلوم نیست دریچه بعدی برای پیشرفت کی باز بشه یا اصن دریچه پیشرفت دیگه ای وجود خواهد داشت یا نه؟
اگر الان کاری نکنیم فاصله ی ما با اونا به حدی میرسه که تا قیامت باید خلال دندون از چین وارد کنیم.لازمش هم آینه که دوستان واقعاً بپذیرن که خبریه ولی  وضعی که من می‌بینم: زندگی عادی تو یه روز عادیه.

اگه نمی دونی توییچ چیه من برات

ویکی کردم :)

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها