تحریم چیز جدیدی نیست و هر روز هم بدتر میشه متاسفانه. تو این قسمت از تجربه های خودم می گم و روش های برخورد با این مشکل. اولین روش دور زدن تحریم ها استفاده از بعضی سایت هاییه که امکان دور زدن تحریم ها رو فراهم کردن که شاخص ترین اونا

این سایته. البته همیشه هم جوابگو نیست ولی می تونه راه حل موقت خوبی باشه. راه حل دوم استفاده از پراکسی های رایگانه. شما می تونید نوع پراکسی مورد نظر و سرعت اون رو از

اینجا انتخاب کنید و بعد از

اینجا اونا رو تست کنید(البته می تونید از API ها هم استفاده کنید یا می تونید خودتون یه اسکریپت برای دریافت و تست اون ها ایجاد کنید). بعد از این که پراکسی های سالم رو درآوردید، می تونید پراکسی رو در هر برنامه ای استفاده کنید یا به صورت سیستم واید استفاده کنید تا ترافیک کل سیستم از پراکسی رد شه. مزایای این کار ساده بودن اونه ولی معایبش ناپایدار بودن پراکسی های رایگان و زحمت درآوردن و چک کردن هر روزه اون هاست وشاید مهم ترین عیبش این باشه که بعضی از سایت ها شما رو به عنوان ربات تشخیص می دن و ریکپتچا رو بالا می یارن که با حل ریکپتچا دوباره یه کپتچای دیگه لود میشه! راه حل بعدی استفاده از یک ه.
معمولا سیستم های لینوکسی رایگان ندارن اما با کمی کنکاش یه خوب رو پیدا کردم که در ادامه توضیحش می دم.

اول از

اینجا آخرین ورژن رو دانلود کنید. من رو ابونتو پیش رفتم. با دستور dpkg install programName برنامه رو نصب کنید بعد تو کامند لاین می تونید با دستور windscribe --help  هلپ برنامه رو ببینید. این به هر اکانت ده گیگ ترافیک رایگان ماهانه میده و خب طبیعتا باید دو سه تا اکانت رو ثبت کنید(برای ساخت اکانت ->

اینجا). برای ساخت اکانت های متفاوت باید آی پی رو تغییر بدید. با دستور windscribe loginو وارد کردن یوزر پس وارد حساب کاربریتون بشید. با دستور windscribe locations می تونید لیست کشور هایی که تو پلن فری قرار می گیرن رو ببینید. با دستور windscribe connect COUNTRYCODE می تونید به وصل بشید. کد کشور ها رو می تونید با windscribe locations پیدا کنید. برنامه به صورت اتومات با وصل شدن به یک کشور، فایروال خودش رو هم روشن می کنه که می تونید این قابلیت رو با دستور windscribe firewall تنظیم کنید.با دستور windscribe examples می تونید دموهای اتصال رو ببینید. با دستور windscribe status می تونید وضعیت برقراری اتصال رو ببینید. با دستور windscribe account می تونید میزان استفاده شده از ترافیک رو ببینید. با دستور windscribe disconnect اتصال قطع میشه. با دستور windscribe logout می تونید از اکانت جاری خارج بشید. بقیه دستورات رو می تونید با windscribe --help ببینید و تست کنید. ممکنه بپرسید که این برنامه داده های کاربر رو لاگ میکنه یا نه؟
خب نمیشه نظر قطعی داد ولی احتیاط شرط عقله! (البته با Tor مناسبه که در اون صورت حتی با لاگ کردن اطلاعات مشکلی پیش نمی یاد احتمالا)
اما چرا از تور استفاده نمی کنم؟
دوبار تلاش برای نصب تور روی ابونتو با تجربه های ناخوشایندی برای من همراه بود و آخرین تلاش برمی گرده به یک سال پیش و خب اون زمان یا دانش این کار رو نداشتم یا صبر و حوصلش رو نداشتم(اولی به واقعیت نزدیک تره ولی دومی هم تاثیر داشت). در هر حال دیگه سراغش نرفتم ولی نصب تور شاید از مومات باشه و شاید همه ناچار باشیم یه روزی انجامش بدیم!
ولی خب تلفیق تور با همیشه ایده خوبیه.
حالا لذتشو ببرید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

* برای تمام پلتفرم ها(ویندوز،‌ لینوکس و موبایل و احتمالا مک) می تونید از windscribe استفاده کنید.

* با استفاده از دستور windscribe protocol  می تونید نوع پروتکلی رو که برنامه به صورت پیش فرض استفاده می کنه، مشخص کنید. پروتکل هایی که ساپورت می شن فعلا UDP، TCP و STEALTH هستش.

اگه نمی دونید STEALTH چیه،

من برات گوگل کردم.

* با دستور windscribe port می تونید پورت پیش فرض رو تغییر بدید. پورت هایی که ساپورت میشن فعلا اینا هستن: 443, 80, 53, 1194, 54743

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها