با پروژه های کوچک مشکلی وجود نداره. حداکثر دوسه تا فایل و درنهایت اجرای برنامه.ولی اگر پروژه گنده باشه چی ؟ایجاد و مدیریت فایل ها و پوشه ها باید به شکلی باشه که باعث نوشتن کدهای بهینه بشه و درواقع میشه گفت ساختار پروژه استاندارد باشهیا اقلا ایطور باشه».
اینجا همون جاییه که pyscaffold وارد میشه.scaffold رو میشه داربست/داربست کردن یا چنین چیزی معنا کرد.برای شروع بایستی pyscaffold رو نصب کنید.اگر با پایتون آشنا باشید که هستیداگر نبودید این مطلب رو نمی خوندید» می دونید که برای نصب یک ماژول در پایتون از pip استفاده میشهبرای python3 از pip3» خب . . .

pip install pyscaffold

حتما توصیه می کنم درمحیط virtualenv نصب کنید.خب بعد اینکه pyscaffold رو نصب کردیدباید یک پروژه جدید ایجاد کنیم.البته قبلش باید بگم که pyscaffold برای نصب نیاز به git داره.خب من فرض می کنم پروژه های پایتونی من در پوشه projects قرار دارند.قدم به قدم جلو می ریم.

cd projects
putup proganto

بادستور putup پروژه ی جدیدی به نام proganto ایجاد میشه که البته شما می تونید اسم پروژه خودتون رو بزارید».اگه وارد پروژه بشید ساختار استاندارد پروژه رو می بینید.البته بعضی از اونا مخفی هستن و خب البته باید با ls -la اونها رو ببینید.ساختاری که ایجاد میشه این شکلیه :

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها